İTALYA

 

  İTALYA TURU TUR TARİHLERİ

 

 

 

  TUR PROGRAMI
FLASH PROMOSYON NEO KLASİK İTALYA
Roma (3) & Floransa (1) & Venedik (3)
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile 7 Gece
1.Gün İSTANBUL – BOLOGNA – VENEDİK
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde saat 09:30’da buluşma. Pegasus Yolları’nın PC 535 sefer sayılı uçağı ile saat 11:45’te Bologna’ya hareket ve yerel saat 13:40’ta varış. Alanda bekleyen özel otobüsümüz ile yapılacak olan Venedik’e transfer. Varışımıza istinaden Venedik şehir turu. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano&Burano turuna katılabilirler (35 Euro). 10.yy’da başlamış olan Cam işçiliği sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz ve hatta satın alabileceğiniz tur bitimi otele transfer. Geceleme otelinizde.
2.Gün VENEDİK – FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya transfer. Varışa istinaden Floransa şehir turu. Turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Pisa turuna katılabilirler (35 Euro). Dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.
3.Gün FLORANSA – ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya transfer. Roma’ya varışımıza istinaden şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelinize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra Roma şaheserleri ve Romantik Roma gece turu (25 Euro). Geceleme otelinizde.
4.Gün ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei turu (90 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası egzotik liman kenti Napoli gezisi. Gezi bitiminde Roma otelimize transfer ve geceleme otelinizde.
5.Gün ROMA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrasında havaalanına transfer. Pegasus Havayollarının PC 536 sefer sayılı uçağı ile 14:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:40’ta İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
**** Albano & Nemi Gölü - Çilek Köyü (45 Euro) + Toskana turu - Siena & San Gimignano & Pisa  (45 Euro)
Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro) + Verona turu (25 Euro)
Avantajlı ekstra geziler: 150 euro yerine, 100 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
— Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – Bologna / Roma –  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,
 — Belirtilen otellerde 4 gece oda+kahvaltı konaklamalar,
— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
— Panoramik Roma, Floransa, Venedik  şehir turları,
— profesyonel rehberlik hizmeti
— Özel tekne ile Venedik-San Marco adasına geçiş,
 — Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
 — İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro)  
— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL
— İsteğe bağlı rehber ve şoför tipleri.

 

Kaynak :eniser