İSPANYA

 

  İSPANYA TURU   TUR TARİHLERİ

 

 

 

  TUR PROGRAMI
FLASH PROMOSYON KLASİK İSPANYA
Madrid (3) & Valencia (1) – Barcelona (3)
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile 7 Gece
1. Gün İSTANBUL – MADRID
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 08.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 537 sefer sayılı uçuş ile saat 10.15’de Madrid’e hareket. Yerel saat ile 13.45’te Madrid’e varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer, odaların alınması ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Madrid Gece Turu (25 Euro). Geceleme otelimizde. 
2. Gün MADRİD  
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna       (65 Euro) katılma imkanı. 15 y.y.’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde barındığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, dünyanın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. & 16 y.y Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında güzel bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.
3. Gün MADRİD  
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Segovia turuna (50 Euro) katılabilirler. Segovia turumuzda Segovia Katedrali, Roma su kemerleri, ünlü Disneyland logosundaki kale ile kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı ve Yahudi mahalleleri görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonraarzu eden misafirlerimiz ekstra Las Rozas Village Outlet alışveriş turuna (25 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
4. Gün MADRİD – VALENCİA
Sabah kahvaltısının ardından Valencia’ya hareket. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk sonrası varış ve panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. y.y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.
5. Gün VALENCIA – BARCELONA
Sabah kahvaltısı sonrası Barcelona’ya hareket. Yaklaşık 3,5 saat süren yolculuğun ardından varış ve panoramik Barcelona şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra Flamenko Gecesi (yemeksiz: 55 Euro / yemekli: 65 Euro). Geceleme otelinizde.
6. Gün BARCELONA
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Gerona & Figueras turuna (65 Euro) katılabilirler. Gerona & Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme. 
7. Gün BARCELONA
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Andorra Alışveriş & Montserrat turuna (80 Euro) veya Güney Fransa (Perpignan & Colliure) turuna (80 Euro) katılma imkânı. Barcelona’nın Kuzeyinde Fransa ve İspanya sınırında Pirene Dağları'nın zirvesinde bulunan küçük prenslik, bölgenin en iyi kayak merkezlerine sahip. Alışveriş meraklılarınca vergi sistemi olmadığı için bir alışveriş cenneti olarak kabul edilen ülkede özellikle elektronik eşya, parfüm ve spor malzemelerini ucuza almak mümkün. Ayrıca gezimizde bir diğer noktamız ise Barcelona Şehri'ni ve Akdeniz'i tepeden gören, Barcelona'nın Sümelası olan Montserrat’a çıkıyoruz. Eskiden sadece keşişlerin tırmanıp münzevi bir hayat yaşadıkları bu zirve şimdilerde bir hac merkezi olarak ziyaret ediliyor ve dağın eteklerinde yaşayan köylüler her gün kendi çiftliklerinden elde ettikleri peynir bal vs. ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyorlar. Buradan şehrin ve Akdeniz'in muhteşem manzarasına bakmaya doyamayacaksınız. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
8. Gün BARCELONA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları’nın PC 970 sefer sayılı uçağı ile saat 14.05’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
— Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) - Madrid / Barcelona - İstanbul (SAW) uçak bileti,
— Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
— Seçilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
— Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
— Barcelona, Valencia ve Madrid panoramik şehir turları,
— Otel vergileri,
— Şehir vergileri,
— Türkçe rehberlik hizmetleri.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
— Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
— Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,                  
— Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
— Müze ve ören yerleri girişleri,
— İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri,                
— İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro ).
 

Kaynak : burcu burgazlı